Vyrážíme za dobrodružstvím – pondělí 13. 5. 2019

Dnešní ráno na nás pošmourně mrkalo. To nás však neodradilo a nezkazilo nám to radost při touze za dobrodružstvím. Cestu jsme zvládli dobře. Nad Javorem už na nás ale vykukovalo sluníčko. Po skvělém obědě (polévce a rizotu) jsme se ubytovali. Školkáčci ještě před polednem prohlíželi nejbližší okolí Javoru, a potom malovali pohledy. Po poledním klidu, za slunečného počasí, jsme vyrazili ven. Většina dětí se vydala na procházku ke kostelu. Druháci byli nejodvážnější. Ti se vydali ještě dále směrem na Pomezní Boudy, kde se jim otevřel nádherný výhled na Sněžku. Prvňáčci se seznamovali s okolím hotelu. Čas nám rychle utekl a byla tu výborná večeře (masové koule a rajská omáčka s těstovinami). Po večeři už děti z mateřinky čekal Večerníček a pohádka před spaním. Děti ze školy, ještě ve večerním programu, vytvořily posádky pirátských lodí a vymýšlely čepice, vlajky, dalekohled a malovaly a pojmenovávaly svoji loď. A pak už šup do postele a těšíme se na ráno.