Škola v přírodě – druhý den

Druhý den

Ráno se vydařilo. Přišlo přesně to, na co jsme se těšili – skvělá snídaně – švédský stůl. To každý chodí a neví, co dříve ochutnat. Ale nakonec jsme si s tím všichni skvěle poradili.

Pak přišel dopolední program. Po výuce část dětí vyrazila sbírat dříví na táborák. Jiní psali pohledy. Společně si ještě před obědem (kuřecí vývar a borůvkové knedlíky) stihli pohrát na hřišti.

Děti z mateřinky prozkoumávaly další místa v okolí, a přitom si zasportovaly – házely na cíl, běhaly štafetu a překážkový běh a ještě stihly kresbami ozdobit chodník.

Po poledním klidu a nakupování v „bufetu“ čekala děti procházka ke kostelu a plnění různých úkolů. Za jejich splnění získaly modré kovbojské šátky. Sice jsme se všech nasbíraných kalorií nezbavili, ale odpoledne jsme si krásně užili.

Školkáčci našli odpoledne dopis od Krakonoše a vydali se za pokladem. Před večeří si ještě stihli vyrobit kovbojské odznaky a šperky.

Po večeři (rajská omáčka s knedlíkem) a hře na hřišti byl táborák a vuřty.

A už zase do postele, ať jsme připraveni na další den.