Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové - Malšova Lhota, Lhotecká 39, 500 09 Hradec Králové

3. den příměstské školy v přírodě – zámek POTŠTEJN (1. a 2. třída)

29. května 2024 – středa

Obě třídy společně  vyjely na zámek POTŠTEJN, kde nás uvítal roztomilý KAŠPÁREK, pak se nás ujala SLUŽEBNÁ, která právě chystala stůl na hostinu. Poté nás zavedla za PANÍ KNĚŽNOU, která předvedla, jaká byla hygiena v době baroka, jak se kněžny strojily. V tanečním sále pak děti naučila dobový tanec. S mladou KOMTESOU se děti v kapličce pomodlily za její zemřelé sourozence. Kolem zámku pak následovala ZLATÁ STEZKA k pohádkám s různými úkoly. Po krátkém odpočinku následovala procházka podél ORLICE malebným údolím na VOCHTÁNKU. Výlet byl velmi pěkný s kouzelnými vtípky jednotlivých postaviček na zámku.